5 tipů, jak pečovat o tričko

Datum: 26.8.2019

Není na tom nic těžkého. Aby vám naše trička dlouho vydržela, máme pro vás 5 rad, kterak o ně správně pečovat. Ať je váš fashion úlovek stále pestrý, nesepraný a trendy jako vy.

Známe to všichni. Pračky dnes vyperou, co jim bubny dovolí. Do útrob automatky tak klidně dáte i pár látkových bot a při troše štěstí je po jednom cyklu praní vytáhnete voňavé, stále použitelné a dokonce čistší než dřív. Kéž by to tak pěkně šlo i s tričky, topy, halenkami a blůzami, kterých bývá doma tolik, že by je muž rozdal chudině, zatímco žena neví, co by vzala na sebe.

V čem je zakopaný pes

Jsme jen lidé a v návalu životní energie, kreativních nápadů a hormony omámené mysli se občas zapomeneme – to pak ruce plní pračku i tím, čím by hlava nechtěla, kdyby byla přítomna. Aby se vám tyhle kiksy nestávaly, věnujte pozornost oděvním cedulkám. Nebo alespoň následujícím tipům, díky kterým už o žádný Trikatoří svršek nepřijdete (leda by vám jej někdo čmajznul rovnou ze šňůry).

Čím se tedy řídit?

  1. Do pračky jen naruby

Univerzální rada pro každý outfit platná za všech okolností. Textil se otěrem opotřebovává, tak jej nechte třít raději z vnitřní strany než z té venkovní. Pravidelným praním naruby omezíte tvorbu žmolků a prodloužíte životnost látky. Dokonce i bez živé vody.

  1. Perte na 30 °C

S třicítkou máte jistotu, že vám materiál a potisk vydrží opravdu dlouho, v řádech let. Navíc tu máte teplotní rezervu. Každý se rád prohřeje a ani našim tričkům vyšší teplota neublíží – když se vám jednou za čas připletou do várky prané na 40 °C, nic se nestane.

  1. Bez bělidel a aviváže

Opět platí – trikům aviváž vyloženě neublíží, ale užívat ji pravidelně nedoporučujeme. Jestli se jí přesto nechcete vzdát, přidejte jí jen trochu. Bělidlu se ovšem vyhněte obloukem. Na barevném způsobí nehezké fleky a potisky může nenávratně poškodit.

  1. Ne sušičkám – trička provětrejte na čerstvém vzduchu

Sušičky jsou sice vynálezy praktické, k textiliím s potisky ovšem nepříliš šetrné. I když jsou všechna naše trika vyrobena z kvalitních materiálů (100% předepraná bavlna o hmotnosti 160 g/m2), v sušičce trpí. Dopřejte prádlu raději čerstvý vzduch, odmění vás příjemnou vůní.

  1. Nežehlete přes motiv

Vyžehlit tričko můžete, ale nikdy ne přes potisk – a to ani z rubové strany. Pokud již žehlíte, dejte si opravdu záležet a motivu se pečlivě vyhněte.

Obligátní rada na závěr

Bílé zvlášť, barevné zvlášť. Než zapnete pračku, ujistěte se, že vám mezi bílé svršky neproklouzl žádný barevný nezbeda. Nechcete přeci chodit v zapraném.

A to je vše. Pohoda, ne? Při správném praní vydrží trička roky. Kvalitu a trvanlivost potisku garantujeme dvouletou zárukou a vrácením peněz. Tak jukněte, co máme na skladu a objednejte ještě dnes. Poradíme vám i správnou velikost.

Váš Trikator. Vem to na sebe!